BMW E46 330i

« Wróć do listy samochodów
Dane pojazdu

Marka

BMW

Model

E46

Rok produkcji

2002

Kategoria

Tuning

Opis pojazdu

BMW E46 oryginalnie wyszło z fabryki w totalnej wersji bieda :) Kupione jako baza do projektu :) Co zrobione w aucie od początku opiszę w zakładce Modyfikacje.

Modyfikacje

Przede wszystkim auto budowane w klasycznym Germanstyle bez żadnych zbędnych dodatków :) Po zakupie auta w Listopadzie 2015 zaraz pojawiły sie plany modyfikacji, szybko zostało kupione auto dawca z kompletnym m-pakietem który został przełożony, oraz odrazu został wykonany pełen swap na 3 litrowa jednostkę benzynową M54B30. Nastepnię wpadł gwint MTS który na sezon 2018 w końcu zasłużył na wymianę na gwint AP. W kwestii zawieszenia warto wspomniec o regulowanych wahaczach przód i camber plates z przodu :) Póki co w aucie siedzą koła Kerscher CS w konfiguracji przód 9.5j, tył 10,5j. Z zewnątrz nie bede wspominał o takich rzeczach jak jakies nowe listwy itp bo sa to prace robione do doprowadzenia auta do jak najlepszego stanu. Dodam jeszcze ze na sezon 2018 zostaje wykonana pełna korekta lakieru + zabezpieczenie 5 letnią powłoką ceramiczną, dodatkowo odświezenie kół tzn. polerka rantów, nowe śrubki. Co do wnętrza również pełen m-pakiet, zostały zmienione fotele z przodu na sportowe Sparco z regulacją, duża navi na androdzie, dekory w alkantarze :) Ogólnie zapraszam na zloty i obejrzenie auta osobiście :) Projekt cały czas idzie do przodu :)

Plany

Z planów sa dwie drogi na motor - 1 . Pełen remont-odświezenie 3litrowej jednostki + modyfikacje wydechu/dolotu itp . 2. Swap na v8 :) Którą drogą pójdziemy zalezy od funduszy na przyszły rok :) Być moze wpadnie inne koło ale to tez jeszcze plany :) No i wymiana zmęczonych częsci na nowe :)